Kaubaruumide soojendamine

Kas Sinu kaup jõuba kohale külma poolt kahjustamata?

Kaubaruumide soojendamineTranspordisektoris töötavad inimesed  puutuvad  igapäevaselt kokku temperatuuritundlike kaupade veoga. Nende ülesanne on tagada õigeaegne kvaliteetse kauba tarnimine.  Taimed, lilled, värvid, kosmeetika, puu- või juurviljad , loomad või  linnud, kõigil on talvel oht külmakahjustusi saada. Riknenud kaupa ei võta vastu müüja ega osta ka lõpptarbija.

Selleks, et vältida kauba kahjustumist külma läbi ja varalise kahju kandmist, tuleb aegsasti mõelda oma veokite varustamisele soojendussüsteemiga. Soojendussüsteem maandab riskid ning võimaldab teenuse kvaliteeti tõsta.

Investeering soojendamisse võib ennast ära tasuda ka ühe reisiga. Kalli kauba puhul ka osaline koorma külmakahjustus maksab rohkem kui kaubaruumi soojendamislahenduse eest tasutud raha.

Pole vahet, kas kasutate kaupade veoks väikest kaubikut või suurt poolhaagist. Eberspächer’i tootevalikus on sobiliku võimsusega seadmed kõigile.

Enamati kasutataks kaupade veol õhusoojendeid. Kiire toimimine, ökonoomsus ja soodsam hind on eeliseks vedeliksoojendite ees. Väikekaubikute puhul sobivad soojendid AIRTRONIC D2 ja AIRTRONIC D4, suuremad ca 40m3 mahuga kaubikud ja furgoonid vajavad kuni 5,5KW AIRTRONIC D5-te. 40+m3 kaubaautode puhul on kasutusel võimsused kuni 12kw, mis tipneb soojendiga D7L.

Kuid soojendusseade on ise ainult osa lahendusest. Kaubaauto kubatuuri ja isolatsiooni järgi saab küll arvutada soojavajaduse. Aga ka seadme asukoht, õhujaotus jm. selline on tähtsal kohal. Tõsised spetsialistid küsivad kliendilt pädeva lahenduse pakkumiseks veel hulga küsimusi.